Vziať život do vlastných rúk

Máte pocit, že vás nikto nechápe, že ste na všetko sama, že nežijete šťastný život? Že ste obeťou, ktorú si tento svet vybral, aby trpela? Všetkému tomu veríte a neviete si predstaviť, že by to mohlo byť inak? Poviem vám jednu vec…

Všetko, ale všetko vo svojom živote máte vo svojich rukách. Neexistuje žiadny nemenný osud ani karma, ktorá by všetko riadila. Vy samy sa môžete rozhodnúť, aký život budete žiť a ešte to dôležitejšie, ako sa ho rozhodnete prežívať a vnímať.  Je na vás, či budete obeťou ťažkého životného osudu alebo tvorcom svojho šťastného života.

Skutočne všetko je vo Vašich rukách, rovnako ako to, či si pôjdete pozrieť apartmány na predaj sa môžete rozhodnúť aj to akú náladu si dnes nakúpite. Pôjdete do obchodu s radosťou alebo s letargiou?

Rovnako ako posúdite, že váš starý kompresor už nefunguje a potrebujete si kúpiť nový, môžete sa rozhodnúť, že vaša práca vás už nenapĺňa radosťou tak ako nefunkčný kompresor nenapĺňa pneumatiky vzduchom a nájsť si niečo naplňujúcejšie.

Presne tak ako posúdite, že staršie sieťové prvky k vášmu novému počítaču sú už zastarané a potrebujete si zadovážiť nové, môžete si zadovážiť aj nové životné postoje, keď máte pocit, že staré už nie sú kompatibilné s vašimi novými životnými skúsenosťami.

S materiálnymi vecami nám to všetkým ide o čosi ľahšie. V okamihu však, keď sa máme pozrieť do svojho vnútra, neľahká cesta začína.

Nikto nehovorí, že práca so sebou samým a pokus o vedomý život sú ľahké. Skúste to. Na začiatku sa vám nebude chcieť a budete to chcieť vzdať a znova sa vrátiť do svojich vychodených chodníčkov. Je to jasné, je to totiž oveľa jednoduchšie a hlavne je to niečo, čo veľmi dobre poznáte. Nevadí, keď zlyháte, ale pokúste sa o to znova. Ten pocit slobody, keď sa vám podarí vziať život do vlastných rúk však skutočne stojí za to!