Ako sa treba starať o výťah?

Do bytových domov alebo administratívnych budov čoraz viac pribúdajú nové, moderné výťahy. V minulosti boli výťahy výhradou len administratívnych budov. Dnes výťahy nájdete v bytových domoch, či dokonca i v rodinných domoch. Ak sa rozhodnete už pre takúto investíciu, je nutné dbať i na následnú bezpečnosť. Aby výťah slúžil dlhé obdobie, je potrebné pravidelne ho kontrolovať a udržiavať. Ako často by sa teda mal samotný výťah kontrolovať?

vytah-panel

Existuje množstvo typov výťahov, ktoré sa v dnešnej dobe využívajú. Obráťte sa na nás a v závislosti od konkrétneho modelu vám poradíme, ako sa oň treba starať. Veľmi dôležité sú u súčasti, ktoré výťah obsahuje. Niektoré diely si totiž vyžadujú väčšiu pozornosť, a teda  sú i náročnejšie na údržbu. Pred kúpou výťahu odporúčame zistiť si pre a proti, ktoré konkrétny model výťahu má a akú si vyžaduje údržbu, prípadne dodatočné náklady na ňu.

Existuje mnoho teórii a odporúčaní na to, ako často je potrebné robiť údržbu výťahov. Faktom ale zostáva, že samotný čas potrebný na údržbu si určuje výrobca výťahov, prípadne montážna firma. Odporúča sa však robiť servis približne každých 12 mesiacov. Ak ide o dodatočné opravy, tieto si vyžadujú i častejšiu údržbu, ak je to potrebné.

Starostlivosť o bytové výťahy je veľmi dôležitá a netreba ju zanedbávať. Obyvatelia bytových domov, či administratívnych budov, sa nie vždy potešia, ak si musia dať rannú rozcvičku po schodisku. Doprajte výťahu každoročnú prehliadku a bude vám slúžiť i nasledujúce obdobie. Samotná údržba výťahu závisí len na pár veciach. Ak si chcete dlhodobo dopriať luxus a využívať výhody svojho výťahu, venujte jeho servisu dostatočnú pozornosť. Ak máte otázky ohľadom servisu vášho výťahu, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme a zodpovieme vaše otázky.