Kupujeme dom: vrhnúť sa do rekonštrukcie či nasťahovať sa do hotového?

Investícia do bývania je veľkým rozhodnutím v živote človeka. Voľba medzi novou či staršou nehnuteľnosťou je častou otázkou, ktorú si pred kúpou musíte zodpovedať. Každá možnosť so sebou prináša určité výhody a nevýhody.

rekonštrukcia bytu

Ak sa rozhodnete pre starší dom, ktorý potrebuje rekonštrukciu, určite na začiatku ušetríte. Dôležité však je, skonzultovať s odborníkom aspoň približný cenový odhad rekonštrukcie, aby ste na koniec nepreplatili. Čo sa týka samotnej rekonštrukcie, môžete si najať firmu, čo pre vás bude samozrejme drahšie, ale pravdepodobne jednoduchšie. Druhá možnosť je pustiť sa do svojpomocnej rekonštrukcie, čo bude vyžadovať nielen vaše peniaze ako v prvom prípade, ale aj váš čas, energiu a úsilie. Ak patríte medzi domácich kutilov a leveling system na podlahy je pre vás starý známy termím, je pravdepodobné, že  sa vydáte touto cestou a my vám ju všetkými desiatimi odporúčame. Je totiž dosť možné, že by ste po víkendoch a večeroch aj tak len niečo kutili a plietli sa do práce najatej firme.

Ak si však víkendy predstavujete naplnené skôr pasívnejším relaxom a do domu sa najviac tešíte na svoj vysnený bazén, najmite si na rekonštrukciu radšej firmu a vy sa postarajte o príjemnejšie veci, napríklad výber bazénového vysávača.

V prípade, že ste sa rozhodli pre kúpu nového domu, vybrali ste si pravdepodobne drahšiu, ale za to výrazne pohodlnejšiu cestu. Tiež existuje viac možností. Zakúpiť už hotový postavený dom či zajednať si stavbu domu na kľúč. V druhom prípade môžete zase využiť buď už hotové projekty alebo si nechať vyhotoviť vlastný, presne podľa vašich predstáv.