Vianočná dilema: Čo kúpiť blízkym pod stromček?

 

Vianoce sú za rohom. Každoročná dilema, čo komu kúpiť na Vianoce je zas aktuálna. Vymyslieť, nájsť a kúpiť darček tak, aby našich blízkych naozaj potešil, vie byť teda riadna fuška. A najhoršie na tom je, že keď nájdete super darček, nemôžete ho väčšinou opakovať aj ďalší rok. Drevená fajka pre vášnivého fajčiara tabaku je síce určite skvelá vec, ale keď mu to chcete kúpiť už tretie Vianoce, aby mal do zásoby, efektom nadšenia u obdarovaného si teda veľmi istá nie som. Fotorámy sú tiež skvelou záležitosťou, ale keď sú už domovy Vašich blízkych celé orámikované, myslím, že dozrel čas na zmenu .

Skvelou vecou, ktorú myslím, že do určitého bodu môžete veselo opakovať sú zážitky. Ja som objavila tento druh darčeku už pred rokmi a úspešne nim obdarovávam celú rodinu, či už na Vianoce, narodeniny alebo iné špeciálne príležitosti. A aké zážitky mám konkrétne na mysli? Rôzne. Ale mohli by sme si ich rozdeliť do určitých sekcií:

  • Welness. Asi nepoznám človeka, ktorý by rád nerelaxoval v bublinkatej jacuzze alebo sa nerád oddával čokoládovému kúpeľu. Máte tu množstvo možností podľa rôznych preferencií. Welness týždňové či víkendové pobyty, respektíve len welness dni alebo jednotlivé procedúry osobitne. Masáže, zábaly, sauny. Ach, až som dostala chuť skočiť si do jacuzze. Inak nakupovanie tohto typu zážitkov je nebezpečné, väčšinou neskončím bez toho, aby som kúpila niečo aj pre seba ;-).
  • Poznávacie pobyt. Ak myslíte, že welness pobyt nie je tá správna voľba a viete, že dotyčný človek rád cestuje, zvoľte poznávací pobyt. Zas, môžu sa líšiť v závislostí od rôznych možností či túžob. Výlety do miest či za prírodou. Zaplatiť niekomu vysokohorskú chatu v Tatrách naozaj nie je až taký zlý nápad. Ale ani taká otvorená letenka do Paríža nie je zlá. Fantázii sa proste medze nekladú
  • Dobré jedlo. Viete, že dotyčný si užíva dobroty plnými dúškami. Voucher do vyhlásenej reštaurácie je jasná voľba.

Veľa šťastia pri výbere darčekov!