Tatry naše milované

Určite nám dáte za pravdu, že jedno z najkrajších miest na Slovensku sú práve Vysoké Tatry. Osobne sme sa ešte nestretli s nikým, kto by nepotvrdil, že nádherný pohľad našich dominantných kopcov patrí k jedným k najlepším atrakciám, čo doma máme. Nie nadarmo sa hovorí, že ak chceš prežiť krásnu dovolenku nemusíš za ňou cestovať dlhé hodiny. Dnešná doba nám ponúka neobmedzené možnosti. Stačí sa pripojiť na internet a popozerať si ponuky výletov, ubytovaní a reštaurácií. Na internete nájdete nespočetné množstvo ubytovania vo Vysokých Tatrách a okolí. Skvelým miestom, kde hľadať,  je napríklad ubytovanie v Poprade. Ak ste pochodili najznámejšie turistické miesta ponúkame vám aj niečo menej turistické, kde si dokonale vychutnáte pokoj a krásu prírody. Bude to pre vás balzam na dušu a zažijete aj množstvo zábavy. Stačí len nasadnúť do auta, zobrať si pár základných vecí pre prípad núdze, akými sú napríklad lekárnička či zdvihák na auto a vyraziť!

Sedielko – 2376 m n. m.

Sedielko je horské sedlo nachádzajúce sa v hlavnom hrebeni Vysokých Tatier

Oddeľuje od seba Širokú vežu a Malý Ľadový štít. Ide o najvyššie položené horské sedlo, cez ktoré vedie turisticky značený chodník. Fascinujúce pohľady vás očaria. Aj, keď je táto horská túra o niečo náročnejšia a vyžaduje si kondičku. Ak sa dostanete hore nebudete veriť vlastným očiam, ako niečo tak nádherne dokázala vytvoriť príroda. Zhruba v polovici cesty sa nachádza aj známa Téryho chata. Tá bola mimochodom postavená na základe iniciatívy lekára a priekopníka horolezectva Edmunda Terýho v roku 1899. Do roku 1933 to bola najvyššie položená chata. V roku 1985 chata prešla rozsiahlou rekonštrukciou, ale dodnes si zachovala svoj vzhľad a jedinečnosť. Ak vám, teda po ceste vyhladne alebo budete mať chuť urobiť si krátku prestávku určite odporúčame občerstviť sa práve tu.

Sánkarský trenažér

V Starom Smokovci nájdete jedinú sánkarskú drahú na Slovenku. V roku 2006 bola dostavaná a slúži na tréningy pre sánkarov. Dráha ma dĺžku približne 100 m a vy si ju môžete pokojne vyskúšať kedykoľvek v roku, pretože prevádzka na trenažéri je celoročná. Tento úsek je veľmi bezpečný a zvládne ho naozaj každý. Určite odporúčame vyskúšať a užiť si zábavu aj trochu inak.