Moderná obývacia izba ako priestor otvorený viacerým možnostiam

Moderné obytné priestory v dnešných interiérových trendoch ponúkajú úplne nový pohľad na usporiadanie bytu. Dnešné bytové priestory, ktoré prelomia hranice, bez toho, aby steny alebo priečky narušovali životné prostredie sú stálicou v bytových trendoch už niekoľko rokov. Obývacia časť často zahŕňa kuchyňu alebo sa spája s vonkajším priestorom a zahŕňa ho. A niekedy sa dokonca premení aj na domácu kanceláriu, študijný priestor pre deti či dokonca na miesto pre uloženie športového kočíka. Dnes je obytná oblasť domu plynulá, mobilná a neustále sa rozvíjajúca. Prispôsobuje sa dočasným a trvalým potrebám tých, ktorí tam žijú, a prispieva k multitaskingu.

Moderná obývačka s kuchyňou je otvorený priestor, ktorý sa často vyznačuje veľkými oknami, ktoré umožňujú prirodzenému svetlu „zaplaviť“ prostredie. Túto žiarivosť ďalej zdôrazňujú použité dlaždice, často vybrané tak, aby mali vlastnosti, ktoré obnovujú teplo drevených povrchov v rôznych odtieňoch porcelánovej kameniny.

Svetlo v obývacej izbe, s následným výsledkom zosilnenia priestor, sa však môže ďalej vylepšiť sledovaním „celkového jasného trendu“: výberom svetlo-farebných povrchov v nekonečných odtieňoch, ktoré sa pohybujú od hustej bielej po živú šedú.

Ďalšia možnosť je vybrať si klasickú bielu. Priestor bude vyzerať ešte väčší, brilantnejší a kompaktnejší. Efekt otvoreného priestoru zosilňuje aj veľmi ľahký efekt dreva. Svetlé aj tmavé drevo je skvelé na vytváranie farebných kompozícií a kontrastov, ktoré sú vždy odlišné.

Inou možnosťou je vybrať si tmavé dlaždice do obývacej izby a vytvoriť výrazný kontrast s bielymi alebo smotanovými stenami pre mladý, metropolitný vzhľad. Napríklad odtieň uhlia môže byť riešením pre tých, ktorí milujú „mestskejší“ dizajn s kozmopolitnou a sofistikovanou chuťou.

Spoločným menovateľom všetkých týchto možností je zmysel pre kompaktnosť, ktorý dáva do stále dynamickejších, ale veľmi pohodlných priestorov určitú pevnosť; pretože dnešný dizajn je neoddeliteľne spojený s funkčnosťou, ktorá sa zameriava na neustále zmeny povinností a rolí a načrtáva čoraz jemnejšiu hranicu medzi vnútorným a vonkajším prostredím.