Chystáte sa namaľovať celý byt? Pár rád a inšpirácií, ktoré by vám mohli pomôcť

Čaká vás maľovanie celého bytu? Pre niekoho je to hotová nočná mora pre iného nepríjemná povinnosť a niekto sa na to aj celkom teší. A čo vy? Ja osobne maľovanie síce nemilujem, ale určite nepatrím medzi ľudí, ktorý by z neho mali nočné mory. Beriem to ako nutnú povinnosť z ktorej sa nerútim. Keďže som pred pár dňami maľovala celý byt, je to pre mňa čerstvá nová skúsenosť o ktorú sa s Vami rada podelím. Mám pár zaručených rád a trikov.

  1. Zakryte si všetko, čo nechcete, aby bolo namaľované. Je to síce otrava, ale určite menšia ako to potom z daných vecí odstraňovať. Zaručene si zakryte všetky plastové okná. Odstraňovať to z nich je skutočne nepríjemné.
  2. Mám veľmi dobrý tip na značky farby. Vyskúšali sme ich totiž pri maľovaní hneď niekoľko. Najviac sa nám osvedčili farby trnava. Veľmi dobrý pomer cena/výkon.
  3. Je dobré rozdeliť si maľovanie celého bytu na viac dní. Zvládnete to samozrejme aj za jeden deň, ale je určite príjemnejšie si to rozdeliť.
  4. Zavolajte si na pomoc kamarátov. Budete prekvapení, ako radi vám pomôžu. Na oplátku prichystajte veľké občerstvenie alebo objednajte pizzu. Uvidíte, že už sa budú tešiť na ďalšie. Voľakedy bolo vzájomné pomáhanie si medzi rodinou či kamarátmi bežné. Dnes sa to už tak často nevidí, ale je dobré sa k tomu znova vracať. Vyskúšajte to a buďte medzi prvými, ktorý sa vracajú k užitočným zvyklostiam.
  5. Výber farieb. Nemaľujte všetko bielou. Stačí pár dizajnových rád a tipov a váš byt môže prekuknúť. Dajte si na tom trochu záležať a venujte jeden večer výberu farieb a typu maľovania. Byt sa vám za to odvďačí a vy sa v ňom budete cítiť skvelo.

Do maľovania priatelia, nech vám to fičí!