Splnené priania (tak trochu naopak)

Katka s Jankou boli sestry, dvojičky. Aj keď boli na oko na nerozoznanie, vnútorne odlišnejšie ženy by ste ťažko hľadali.

Katka mala rada umenie, nezávislosť, vyznávala voľnomyšlienkárske hodnoty. Jej životné sny spočívali v cestovaní, v spoznávaní sveta, v neustálych tuláckych výletoch. Venovala sa jóge, meditácii a šťastie chcela nájsť sama v sebe. Chcela byť sebe sama vlastným svetlom, chcela byť nezávislá od  všetkého a všetkých. Ako sama vraví jej ideálna poloha je na pláži opusteného ostrova, pri západe slnka, užívajúc si voňavé dúšky tabaku zo shishe, obklopená rovnako pozitívne naladenými ľuďmi.

Janka sa venovala interiérovému dizajnu, konkrétne realizácii interiérov. Jej sny boli veľmi praktické a klasické. Chcela spoznať dobrého muža, vydať sa, mať deti, usadiť sa na nejakom krásnom mieste, starať sa o domček, záhradu a byť šťastná až do smrti.

Keď im sudičky dávali do vienka, asi to trochu splietli. Každej totiž nadelili to, po čom by túžila tá druhá.

Janka nevedela spoznať muža, s ktorým by bola šťastná. V práci sa jej však darilo a často lietala po svete na rôzne zaujímavé konferencie interiérového dizajnu. Často sa nachádzala na plážach tichomorských ostrovoch obklopená nezávislými ľuďmi typu jej sestry Katky. Zatiaľ čo Katka sedela doma…

Ako je to možné? Katka sa na jednej z ciest do Thajska zoznámila s Milanom. Bolo to rýchle vzplanutie, ktoré skončilo tehotenstvom… Milan bol úspešný manažér, ktorý bol v Thajsku len na dovolenke, inak žil usadený život v Bratislave. A tak je Katka momentálne s dvojmesačným bábätkom, úspešným mužom v krásnom domčeku, kde sa od nej tak trochu očakáva, že sa bude starať o domácnosť a záhradku. Nemôžeme teda povedať, že by sa im sny nesplnili, len si nejako poplietli príjemcov. Vzťah medzi týmito sestrami dvojičkami nebol nikdy ideálny a tým, že si navzájom žili svoje sny sa to skutočne veľmi nelepšilo… Čo už, aj takéto príbehy píše sám život.