Kojenecké oblečenie kupujte dopredu

 

Čakanie malého novorodenca so sebou prináša okrem všetkých príjemných momentov tiež veľa starostí a problémov. Na príchod nového člena rodiny by ste sa mali dopredu pripraviť, a preto je potrebné, aby vášmu bábätku nič nechýbalo. Veľa starostí nám dáva najmä výber správneho oblečenia, ako napríklad výber správneho kojeneckého oblečenia.

Ako si poradiť s výberom kojeneckého oblečenia?

Predtým než sa rozhodnete pre kúpu kojeneckého oblečenia by ste si mali byť vedomí toho, aké oblečenie vlastne hľadáte. Pri výbere oblečenia by ste mali dodržiavať nejaké pravidlá: v žiadnom prípade by ste nemali kupovať veľké množstvo rovnakých výrobkov rovnakej veľkosti a tiež by ste nemali kupovať príliš dopredu. Dieťa rastie príliš rýchlo najmä počas prvého roka svojho života, tým pádom by veľa vecí ostalo nevyužitých a neskôr nepoužiteľných.

Kojenecké oblečenie kupované dopredu?

kojenecke oblecenieKojenecké oblečenie by ste takisto nemali kupovať až príliš dopredu. Medzi najpoužívanejší a najbežnejší druh kojeneckého oblečenia môžeme brať dupačky alebo body. Pri kúpe kojeneckého oblečenia by ste sa mali predovšetkým pozerať na kvalitu a tiež na materiál. Bábätká by mali mať viac druhov a kusov kojeneckého oblečenia.

Aký je vhodný materiál kojeneckého oblečenia?

Oblečenie pre bábätká by malo byť vyrobené naozaj z dobrých a neškodných materiálov, ktoré nebudú bábätká zbytočne škrabať alebo budú nekvalitné. Najčastejšie a najlepšie materiály pre kojenecké oblečenie býva bavlna, ľan, vlna. Oblečenie musí mať tkaninu, ktorá bude tenká a dostatočne mäkká., tak aby bola príjemná pre ich telo. Výber materiálu závisí tiež od ročného obdobia.

Čo by nemalo mať kojenecké oblečenie?

Dupačky alebo body by rozhodne nemali mať žiadne zbytočné ozdobné predmety, ako sú nejaké strapce, šnúrky, prívesky alebo pásky. Takýmto zbytočnostiam by ste sa mali rozhodne vyvarovať. Pre bábätká to nie je nič príjemné ani pohodlné, taktiež je to otázka vkusu. Na druhú stranu vás môžu príjemne prekvapiť nejaké hravé a farebné dupačky, ktoré budú mať tiež zips. Takéto kojenecké oblečenie nemusí byť pre bábätká vôbec zlou voľbou.