Stojí za to investovať do nábytku na mieru?

Aj keď som zástanca nákladovo efektívneho interiérového dizajnu, v niektorých prípadoch skutočne stojí za to investovať do toho, aby sa náš rodinný dom či byt stal našim domovom…Často sa stáva, že musíme robiť kompromisy so štýlom, funkciou a praktickosťou, aby sme si boli istý tým, že dostaneme nábytok za dobrú cenu.

Nábytok na mieru je často prehliadaný ako príliš drahý, myslím však, že sa oplatí investovať do neho o trochu viac. Myslím, že rovnako ako si dobre rozmyslíme, ktorý športový kočík pre naše dieťa kupujeme a je dobré ak preváži kvalita nad cenou, je dobré zvoliť kvalitu aj pri nábytku. Prečo? Čítajte ďalej…

Nedávno som si prečítala skvelý článok interiérovej dizajnérky Karen Knoxovej  – Tvorba priestorov. Milujem Karenine nebojácne návrhy a vážim si jej názory. Ukazuje, ako investovanie do niečoho jedinečného a šitého na mieru môže urobiť z vášho domova úžasné dych berúce miesto. Potrebujete iba malú víziu a správnych remeselníkov (pokiaľ nedokážete riešiť také projekty sami).

V našich domovoch  trávime predsa toľko času a potrebujeme, aby boli miestom pohodlia, úteku, pokoja a relaxácie, tak prečo ich neurobiť čo najlepšie? Vytváranie kúskov na zákazku, ktoré vyhovujú nám, našej rodine a nášmu domovu, je perfektnou odpoveďou na dokonalý priestor.

Samozrejme, ak je nábytok na zákazku tak skvelý, prečo je po ňom tak malý dopyt? Odpoveďou je často cena. Mať niečo špeciálne vyrobené pre nás môže byť drahšie ako len nákup priamo z „regálu“. Kvalita je však nespornou výhodou a výroba nábytku na mieru vydrží často krát oveľa dlhšie ako nákup už hotového kusu.

Myslím však, že každá suma stojí za to, že má človek možnosť vybrať si všetko podľa svojich predstáv. Predstavte si napríklad Vašu pohovku snov a to, že môžete rozhodnúť akej bude farby, látky, koľko bude mať vankúšov na sedenie, aký bude veľká a široká. Táto osobná voľba predstavuje kúsok na mieru, ktorý je potom vyrobený podľa vašich požiadaviek.