Detské postele vyberáme tak, aby sa deťom dobre spalo

Aj keď sa môže zdať, že výber detskej postele je jednoduchá vec, opak je však pravdou. Okrem bezpečnosti dieťaťa totiž musíme dbať aj na jej praktickosť. Detská posteľ či postieľka nie je len na okrasu! Musíme si uvedomiť, že detská posteľ či postieľka je najdôležitejším nábytkom, ktorý má obrovský vplyv na správny vývoj nášho dieťaťa! Ale ako na to? To nám ukáže tento článok.

Rozmery detských postelí

Na začiatok si rozmyslite, či chcete kúpiť menšiu posteľ, z ktorej dieťa za niekoľko rokov opäť vyrastie, alebo rovno kúpite veľkú posteľ, ktorá vydrží dlhé roky. Ešte je možný kompromis, ktorý je čím ďalej obľúbenejšia – tzv. rastúce postele.

Malá detská posteľ má výhodu v tom, že sa v nej dieťa bude cítiť bezpečnejšie a nebude si pripadať stratené. Rozmery bývajú najčastejšie 70 x 140 cm a 160 x 70 cm. Aj vďaka menšej ploche postele zostane v izbe viac miesta na hranie. Tieto veľkosti postelí sú dostupné vo veľa motívov, od autíčok až po princeznovské postele. V nižšom veku ich deti budú milovať, až začnú vyrastať z rozprávok aj detskej postele, kúpite im znova posteľ zodpovedajúce. Za nevýhodu by sa dal považovať menší výber matracov.

Klasické detské postele – normálne posteľ v “dospeláckom” rozmere 200 x 90 cm alebo 200 x 80 cm je veľmi praktická. Vášmu potomkovi môže vydržať až do dospelosti. Aby v nej pohodlne spal po celú dobu používania, je lepšie voliť umiernenejší vzhľad, ktorý nebude na obtiaž ani v období dospievania.

Druhy detských postelí

Výber detských postelí je naozaj široký. Od rozprávkových postelí pre dievčatá a chlapcov až po jednoduché designy, ktoré vydržia po celú pubertu. Netreba sa nechať obmedzovať len na klasické jednolôžkové detské postele, vyberte si z mnohých variantov. Niekto si želá poschodovú posteľ, iný zase ocenia posteľ s úložným priestorom. Aký je favorit vášho dieťaťa?

Palanda je splneným snom snáď každého dieťaťa. Kto z nás ako malý po palande netúžil, že áno? A ak ste sa rozrástli, jedna detská posteľ už stačiť nebude. Poschodové postele pomôžu ušetriť priestor, ktorý sa môže využiť napríklad na hranie.

Vyvýšené môžu byť postele aj pre jedináčikov. Vybrať im môžete napríklad variant s písacím stolom či rôznymi skrinkami a poličkami. Chcete radšej niečo hravejšie? Ako sa vám páči posteľ so šmýkačkou? Len pozor, aby dojazdová plocha bola dostatočne veľká a bezpečná.

Posteľ s úložným priestorom je efektívnym riešením malých priestorov. Nemusíte už premýšľať, kam všetky hračky upracete, takto budú hneď po ruke a nebudú nikde prekážať.

Detská posteľ s výsuvným lôžkom (prístelkou) je vhodná pre deti, u ktorých často prespávajú kamaráti. Tí nemusia byť odkázaní na gauč a môžu si užiť kvalitný a pohodlný spánok. A keď nikto na návšteve nie je, zasunutá posteľ neprekáža.

Článok vytvorený cez službu copywriting TEXTO.