Aké sú výhody golfového kočíka?

Väčšina z nás často používa na presuny auto, keď práve potrebujeme behať po obchodoch v meste alebo niekde ísť. Na takéto presuny potrebujeme pre deti ľahšie a šikovné kočíky, ktoré nebudú zbytočne ťažké, a s ktorými budeme tiež môcť jednoducho prejsť cez dvere. Na takéto presuny sú vhodnou alternatívou golfové kočíky. Na behanie po meste je šikovný aj retro kočík, ktorý má  svoje výhody.

Ako vyzerá klasický golfový kočík?

Golfový kočík je šikovným pomocníkom pre dlhé dni, kedy potrebujete niečo ľahké na detské presuny. Veľmi ľahký a šikovný kočík, ktorý má typicky dve nosné palice. Palice by mali byť viditeľnými po ich jednoduchom a rýchlom zložení. Menšiu hmotnosť má aj retro kočík, ktorý by ste mali bez problémov pri menšej hmotnosti zložiť do auta. Retro kočík je tiež skvelou možnosťou výberu, keď chodíte s dieťatkom často na prechádzky a chcete ho uspať. 

Od akého veku je golfový kočík vhodný?

Používanie golfového kočíka je ideálne keď už dieťa dokáže pevnejšie sedieť a začne sa viac hýbať. Bežne sa vloží do golfového kočíka okolo jedného roka. Nejaké mamičky však používajú golfový kočík aj skôr a celoročne aj počas zimy, keďže je pre presuny dieťaťa ideálnou voľbou. Keď má dieťatko osem mesiacov a dokáže už samo sedieť, tak sa môžete sústrediť na golfové kočíky.

Aké sú ceny za golfový kočík?

Klasické golfové kočíky pre dieťatko môžete kúpiť aj za menej ako sto eur. Trochu prepracovanejšie kočíky vás vyjdu nad sto eur. Avšak aj pri výbere kočíka si za kvalitu musíte priplatiť.  

Aké by mali byť riadidlá kočíka?

Veľa golfových kočíkov majú menšiu nevýhodu čo sa týka držadiel. Palice majú svoje samostatné držadlo, čo nám značne znemožňuje možnosť kočíkovania len jednou rukou. Ak je pre vás toto podstatným a dôležitým faktom výberu kočíka, tak investujte do kočíka s celou rúčkou. Je to predsa  len pre vás výhodnejšie počas používania golfového kočíka.