Zdravý životný štýl ako zdroj životnej spokojnosti

Už dlhšie cítite, že by ste v živote potrebovali nejakú zmenu? Necítite sa úplne dobre a spokojne samy so sebou? Riešenie často býva oveľa jednoduchšie ako sa na prvý pohľad zdá. Stačí sa pozrieť detailne na svoj život a skúsiť trochu s nadhľadom posúdiť, čo funguje a čo nie. V ktorej „časti“ vášho života sa cítite spokojne, v ktorej vám niečo chýba…respektíve, ak už máte kus života za sebou je tiež dobré retrospektívne sa pozrieť na svoj život a takisto posúdiť , kedy ste sa mali najlepšie, kedy ste sa vnútorne cítili ako spokojný človek. A potom skúsiť prísť na to, čo sa zmenilo, čo je iné.

Neradím vám tak preto, pretože, som to vyčítala z nejakej múdrej knihy, ale je to moja životná skúsenosť, ktorá jasne hovorí o tom, že šťastie záleží len na vás samých. Možno, že ste v podobnom období a tento článok vás nakopne k tomu vrátiť sa späť k sebe samému.. respektíve samy seba objavíte!

zdravý životný štýlBolo to v období na vysokej škole. Posledný rok som prehýrila skoro každú druhú noc. Noci na intráku vedia byť poriadne divoké, na webových stránkach alkohol online sa ľahko stanete pravidelným zákazníkom. Noci sme prehýrili, dni prespali a občas sme sa učili. Alkohol, cigarety, ponocovanie, nezdravé jedlo, žiadny šport, nie sú veľmi prototypmi zdravého životného štýlu.

Zlom u mňa nastal v momente, kedy som si uvedomila, že sa necítim dobre fyzicky a že nie som spokojná ani vnútorne. Rýchlo mi došlo, že takto žiť ďalej nechcem. Spomenula som si na to, aký človekom som bola pred rokom. Šťastná, zdravá a plná chuti do života. Začala som bádať nad tým, čo sa zmenilo, čomu „vďačím“ za túto nie veľmi pozitívnu zmenu a rýchlo som našla indície, ktoré za to môžu.

Pred rokom som totiž bola človekom, ktorému záležalo na zdravej strave, pravidelnom športe a kultúrnom živote.

Vrátila som sa späť k svojmu aktívnemu vedomému zdravému a výživnému životnému štýlu a všetko sa vrátilo do starých koľají.