s.r.o. na predaj

Ak vás už nudí nekonečné chodenie do práce každý deň za nie moc atraktívny plat, tak je tu čas na zmenu a my vieme, ktorá zmena je tá správna voľba. Možno ste už niekedy počuli niečo o predaji s.r.o. ale ak nie, tak nevadí. Nejedná sa o nič zložité.

Ide o sro na predaj. Tento predaj sa v poslednom čase stáva stále viac atraktívnejším, keďže kupujúcemu to poskytuje možnosť vlastniť firmu, ktorá je platcom DPH a môže tak jednoducho preskočiť mnohé administratívne povinnosti, ktorým čelia začínajúci podnikatelia na začiatku svojho biznisu. V takomto prípade je veľmi jednoduché začať podnikať. Stačí akurát trochu odvahu, pár informácii a môžete začať.

Ak nepatríte medzi dôverčivých ľudí a tento predaj firiem sa vám nepozdáva, tak sa vôbec nemusíte báť a môžete byť absolútne pokojný. Každá firma je overená a musí byť v poriadku tak ako po právnej, tak aj po účtovnej stránke. Takže firmu kupujete bez záväzkov a k tomu viete, že firma je aj platcom DPH.

Najväčšou výhodou predaja s.r.o. je práve to, že sa vyhnete všetkým papierom a rozhovorom pri založení podnikania, ktoré sa často krát môžu natiahnuť aj na niekoľko mesiacov a k tomu sa pripájajú rôzne administratívne poplatky.

Predaj firmy s.r.o. prebieha pomocou zmluvy o prevode obchodného podielu. Konkrétne veci sa však vopred dohodnú medzi kupujúcim a predávajúcim ale všetko je potrebné spísať na papier. Navyše je predávajúci povinný vám zabezpečiť to, že spoločnosť nie je zadlžená.

Spoločnosť, ktorú kúpite je taktiež zaregistrovaná v obchodnom registri, čo je taktiež veľká výhoda. Firmu je teda možné kúpiť so všetkými záväzkami, ale aj bez nich. Pokiaľ kupujúci kupuje firmu aj s jej záväzkami, tak má právo skontrolovať účtovníctvo firmy počas celého času pôsobenia firmy.

Okrem už spomínaných výhod to má jednu najväčšiu. Spoločnosť, ktorú kúpite už má svoje určité imanie a tiež vybavenie a tak nemusíte čakať niekoľko mesiacov, kým začnete podnikať, ale podnikať môžete začať v priebehu niekoľkých hodín od kúpenia firmy.

Určite sa nie je čoho obávať a keď cítite, že toto je príležitosť práve pre vás, tak sa ju snažte využiť a zbytočne nečakajte.

Na záver prikladám návod na predaj a kúpu s.r.o. k stiahnutiu.