Aké modely jachty sú vhodné na prenájom?

Rozhodli ste sa spolu so svojou rodinou, že by ste chceli ísť na dovolenku do Chorvátska? Ak chcete z vašej dovolenky spraviť nezabudnuteľný výlet, tak ho môžete stráviť plachtením na mori, na čo budete určite dlho spomínať. Prenájom jachty Chorvátsko je ideálnou destináciou, kde si budete môcť vyskúšať plachtenie a zažiť nejakú dobrodružnú alebo pokojnú plavbu na mori. Okrem toho budete môcť preskúmať a spoznať blízke okolie so svojou rodinou. Prečo by ste si takúto možnosť mali odopierať alebo nechať ujsť? Ak vás láka prenájom jachty, tak by ste mali vedieť, aký model jachty je pre vás naozaj vhodný. Pri výbere jachty by ste mali ísť za svojimi potrebami a požiadavkami. 

luxusná jachta na mori

Veľkosť jachty

Samotná veľkosť jachty zahŕňa počet kajút a lôžok, ktoré budete potrebovať. Nezabudnite tiež myslieť na počet záchodov a sprchových kútov, veľmi dôležitá je aj pravidelná starostlivosť o plachetnice, tzv. maintenance. Čím dlhšiu jachtu máte, tým je náročnejšia na riadenie, a preto musíte dbať na svoje skúsenosti a schopnosti. Dlhšia plachetnica môže tiež znamenať viacej komfortu. 

Výkon jachty

Prenájom jachty zvážte aj podľa toho, či chcete zažiť pokojnú plavbu alebo nejaké dobrodružstvo. Potrebujete jachtu, ktorá by mala zdolať väčšie rýchlosti alebo vás postačí jachta s minimálnymi možnosťami? Vyžadujete od svojej jachty luxus a pohodlie alebo väčší výkon? Tieto fakty ovplyvňujú váš výber, ktorým by ste si mali byť istí. Pokiaľ sa rozhodnete pre prenájom jachty, Chorvátsko vám môže poskytnúť jachty, katamarany alebo plachetnice, ktoré sú vhodné na športové ako i rekreačné účely. Pokiaľ nemáte dostatok skúseností, zverte sa do rúk odborníkom ako napr. LuxurySailing.eu

Rozpočet a financie

Celkovú úlohu výberu sprevádza aj samotný rozpočet, ktorý máte na prenájom jachty k dispozícií. Za väčšie jachty si samozrejme priplatíte o niečo viac ako za menšie. Prenájom jachty Chorvátsko vás však často vyjde drahšie, ako u iných destináciách v rámci stredozemného mora. Na druhú stranu dostanete výrazne viacej v podobe lepšej infraštruktúry marín (mooringové laná, voda, elektrika, sprchy, toalety) napríklad oproti takému Grécku alebo Taliansku.