Prečo sa oplatí herný notebook aj na prácu? Sledujte naše tipy

Herný notebook nie je určený len na hry. Prečo je vhodné si kúpiť podobne univerzálne zariadenie?

Prečo sa oplatí herný notebook na prácu?

Herný notebook charakterizuje vyšší výkon. Všeobecne tento typ zariadenia patrí k tomu nejvýkonnějšiemu a tiež aj najdrahšiemu, čo možno na súčasnom trhu zaobstarať. Najmä moderné tituly totiž majú na výkonnosť PC značne vysoké nároky.

Ak patríte k ľuďom, ktorí si potrebujú zaobstarať univerzálny počítač do domácnosti, na ktorom plánujú pracovať, a to aj v teréne, a občas zároveň aj hrať hry, jednoznačne vám možno herný notebook odporučiť.

Obsah obrázku elektronika, stůl, počítač, vsedě

Popis byl vytvořen automaticky

Neoplatí sa kúpiť si kancelársky notebook a následne byť sklamaný, že vám nepostačuje jeho výkon ani na staršie hry. Súčasne je samozrejme pravdou, že ak sa nechystáte hrať denne a nelákajú vás tie najnovšie tituly, nechcete si kupovať ten úplne najdrahší model.

Určitý kompromis v podobe základného herného notebooku preto môže byť pre vás veľmi dobrou voľbou. Takéto zariadenie vám poskytne dostatočne dlhú dobou v podstate bezstarostnej prevádzky.

Pracovný notebook navyše môže istým spôsobom tiež zostarnúť. Vy potom zistíte, že jeho výkon vám nestačí v podstate ani na bežné prehliadanie internetu. Herný notebook vám poskytne dostatočnú rezervu.

Aké parametre by mal mať notebook na hry?

Základom každého herného notebooku je grafická karta, ktorá by vždy mala byť dedikovaná. Menej nároční hráči by si mali zaobstarať aspoň grafickú karty zo série Geforce GT od NVIDIA, prípadne od AMD Radeon R5. V prípade, že si môžete dovoliť investovať viac, kúpte si grafickú kartu AMD Radeon R9, prípadne niektorú z kariet zo série GeForce RTX.

Obsah obrázku interiér, stůl, počítač, vsedě

Popis byl vytvořen automaticky

Tie patria k tomu najlepšiemu, čo možno na súčasnom trhu zaobstarať. Srdcom notebooku sú potom všeobecne procesory. Za akýsi základ možno považovať procesory Intel Core i5.

Naopak k tomu najlepšiemu, čo si možno v súčasnej dobe zaobstarať, možno zaradiť Intel Core i7. Výkon herného notebooku sa nemalou mierou odvíja tiež od RAM. Menej nároční hráči by mali požadovať najmenej 4 až 8 GB. Tí náročnejší však budú musieť siahnuť až po 16 až 32 GB.

Od nákupu herného notebooku je nutné v súčasných podmienkach už tiež očakávať SSD disk, ktorý je oproti tradičnému rýchlejší. Na uloženie väčšieho objemu dát sa však bežný otáčkový disk stále oplatí. Čo sa týka veľkosti notebooku, je potrebné počítať s tým, že pohodlnejšie hranie si určite užijete na najmenej 15-palcovej uhlopriečke.

Niektoré herné notebooky majú až 17 palcov, však zvážte si, ako často budete s takým zariadením cestovať. Nosiť takto veľký, a teda aj ťažší počítač už nebude nijako pohodlné. Z hľadiska rozlíšenia displeja počítajte najmenej s full HD rozlíšením.

Obsah obrázku elektronika, počítač

Popis byl vytvořen automaticky

Ak si môžete priplatiť za 4K, určite tým nič nepokazíte. Takto výkonné notebooky už počítajú aj s príslušnou veľkosťou RAM.

Repasované herné notebooky – spôsob, ako ušetriť

Hľadáte vhodné ponuky na nový notebook a chcete ušetriť? Potom si prezrite ponuku repasovaných notebookov na stránkach inComputer.sk. Jedná sa o notebooky z predvádzacích akcií alebo ukončených nájmov v top stave.

Pred uvedením do ponuky samozrejme prechádzajú náročným testovaním a vzťahuje sa na ne záruka 12 mesiacov. Najväčšia výhoda je však cena, kde sa môžete stretnúť so zľavou až 60% oproti úplne novému modelu.