Bez práce nie sú koláče

Bez práce nie sú koláče, povedal si Miro keď mal 15 rokov a začal poriadne makať. Pochádzal zo strednej vrstvy, klasickej rodiny, ktorá nikdy nemala nedostatok peňazí ale zároveň ani priehrštie peňazí na rozdávanie. Veľakrát sa mu stalo, že mu rodičia nemohli kúpiť to, po čom túži a ich odpoveďou bolo vždy jednoducho len to, že na to nie sú peniaze.

Keď mal Miro 15 rokov začal podnikať. Samozrejme keďže nebol ešte plnoletý, vyžadovalo to pár byrokratických obštrukcií, ale keď sa veľmi chce, všetko sa dá.

Jeho prvá firma bola zameraná na rozdávanie letákov, mala jediného zamestnanca jeho samého. Za prvý rok zistil, že vie makať, ale týmto si toho moc nezarobí. Skúšal nájsť do niečoho väčšieho, kupoval a predával rôzne veci, od bižutérie cez knihy až po počítačové hry. V Niečom sa mu daril viac,  niečom menej.

Popri tom študoval výtvarný dizajn na strednej škole a v poslednom ročníku začal dizajnovať kuchyne na mieru. To mu vydržalo na pár rokov aktívnej práce. Na Mirovi je, ale zaujímavé, že nikdy nestagnuje a v okamihu, kedy ho niečo začína nudiť hľadá nové možnosti.Money

Tak vyskúšal už neskutočne veľké množstvo činností. Od bicyklov, ich nákup, opravu a predaj, cez diamantové kotúče, ich veľkonákup a predaj do menších obchodov až po veľkochov hydiny.

Dnes má Miro 45 rokov a vlastní 12 úspešných firiem, popri tom stíha viesť aktívny osobný život, má krásne 3 deti a nádhernú manželku je vášnivý lyžiar a vo voľno čase sa stále venuje maľovanie.

Nemožné? Nie, Miro proste patrí k ľuďom, ktorý vedia ako si zmanežovať čas a je pravda, že vo väčšine firiem má už dosadených schopných ľudí a vykonáva len kontrolnú funkciu.

Miro je zároveň človekom, ktorý nemyslí len na seba, ale peňažne podporuje neziskové projekty, ktoré si váži a ich činnosť mu príde zmysluplná.