Výhody dovolenky v autokempingu

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde, ale vás možno dovolenka ešte len čaká. V tom prípade asi premýšľate, ako ju stráviť. Uvažovali ste už aj o autokempingu? Tomuto typu dovolenky holdujú v Európe hlavne Holanďania, Nemci a Česi, ale nájde sa aj nemálo Slovákov. Aké sú teda výhody dovolenky v autokempingu?

 

Užijete si voľnosť

Najväčšou výhodou dovolenky v autokempingu je voľnosť a mobilita. Dovolenkári v kempe nie sú viazaní na jedno miesto, kedykoľvek sa môžu presunúť z jedného autokempingu do druhého. Nie sú viazaní ani na hotelový harmonogram, pevne stanovené časy, kedy raňajkovať, obedovať či večerať. Jednoducho, robia si, čo chcú a kedy chcú.

Ste v kontakte s prírodou

Ďalšou veľkou výhodou autokempingov je, že umožňujú oveľa užší a intenzívnejší kontakt s prírodou. Isteže, ak idete do prírody, môžete sa ubytovať aj v hoteli, ale v autokempingu je to úplne iná pesnička. Kempy totiž môžu byť aj v lokalitách, kde sa nesmú stavať hotely. Navyše, aj samotný život v kempingovom možno označiť za „prírodnejší“.

Deti zažijú viac

Autokemping je skvelou voľbou aj pre rodiny s deťmi. Deti totiž kempy milujú. Berú to ako nevšedné dobrodružstvo. Určite je to pre ne úplne iný druh zážitku ako stereotypné animačné programy v hotelových rezortoch. Keby sa robila anketa, či ísť do hotela alebo do autokempingu, u detí by akiste vyhrala druhá možnosť.

Miniete menej

Na poplatkoch za autokemping miniete určite menej ako za hotel, takže pri dobrom hospodárení vás dovolenka v autokempingu vyjde lacnejšie. Pre priaznivcov tohto typu dovolenky to však nie je to najpodstatnejšie. Dôležité sú najme zážitky.

Samozrejme, môžeme oponovať, že dovolenka v autokempingu má aj nevýhody. Napríklad so sebou toho treba brať oveľa viac ako oblečenie či autosedačky pre deti. Takisto kontakt s prírodou môže mať aj mínusy, spomeňme len taký hmyz. Na to je ale ľahká pomoc – repelent alebo ešte lepšie ekorepelent. Priaznivci autokempingov sú preto presvedčení, že výhody prevažujú. Tak čo, idete do toho aj vy?