Tehotenstvo-začiatok nového života?

Tehotenstvo je situácia, s ktorou sa počas života stretávame často. Či už v pozícii pozorovateľa alebo ho prežívate vy sama. Niekedy si ho mylne predstavujeme ako samozrejmosť. No keď sa zamyslíme nad tým, aký zázrak to vlastne je, kladieme si otázku „ako je toto vôbec možné“? V ženskom tele vzniká a vyvíja sa nový život, malý človek, ktorý sa narodí, príde medzi nás a žije už svoj život. Neuveriteľné!

Dve čiarky…

Presne nimi začína tehotenstvo, po ktorom túži každá žena. Ako sa vraví, najlepší tehotenský test je ten, ktorý vám ukáže výsledok, ktorý chcete vidieť. Ak by sme si chceli najlepší tehotenský test vybrať podľa citlivosti, bolo by náročné vybrať si. Všetky sú si podobné. Rozdiel nastáva v zobrazení výsledku. Tehotenstvo môže byť zobrazené buď dvoma paličkami alebo znakom +. Líšiť sa môžu tiež v spôsobe vykonania testu. Pri niektorých je potrebné odobrať moč do nádobky a následne doň namočiť testovaciu paličku. Pri iných zas postačí vložiť test pod prúd moču. V lekárni nájdete aj tehotenské testy, ktoré vám zobrazia už aj pohlavie bábätka alebo týždeň tehotenstva, v ktorom aktuálne ste. Koniec koncov, ak ste tehotná, pozitívny výsledok vám ukáže akýkoľvek tehotenský test. 

Ako si pomôcť?

Aby vám ten najlepší tehotenský test čo najskôr potvrdil tehotenstvo, skúste počítanie menštruačného cyklu. Menštruačný cyklus je hormonálny proces, ktorý sa opakuje každý mesiac. Počítanie menštruačného cyklu začína od prvého dňa menštruácie do prvého dňa nasledujúcej menštruácie. Menštruačný cyklus trvá zvyčajne 28 dní, no každá žena je iná a nie u každej funguje menštruačný cyklus rovnako. Ak ale prichádza menštruácia medzi 28.-38. dňom, potom ju môžete považovať za pravidelnú. 

To najdôležitejšie je vedieť, kedy nastáva ovulácia. Vaječník ženy vtedy uvoľní vajíčko, ktoré by mala oplodniť spermia, a tak by došlo k tehotenstvu. Ovulácia prichádza 7 až 14 dní pred nasledujúcou menštruáciou. Počítanie menštruačného cyklu vám poslúži práve na to, aby ste si vedeli vypočítať a zaznačiť, v akom čase ovulujete. Vďaka tomu môžete dopomôcť rýchlejšiemu oplodneniu. 

Tak do toho!