Budete potrebovať detskú postieľku?

Potreba detskej postieľky do výbavičky pre novorodeniatko je na prvý pohľad celkom veľkou samozrejmosťou. Je to ale skutočne tak? Ak sa na túto problematiku pozrieme bližšie, zistíme, že na to neexistuje jednoznačná odpoveď. Záleží na mnohých podmienkach a faktoroch. Je to skrátka individuálne.

Záleží to totiž od toho akou výchovou sa novopečený rodič začne vyberať. A teda musíme povedať, že výchovných metód a prístupov je dnes viac než dosť. Tradičných, netradičných, intuitívnych, režimových, kontaktných, autoritatívnych… tak pozrime sa, aké máme možnosti:

Detská postieľka je MUST

Tak ako patria erotické poviedky do nočného stolíka, patrí do výbavičky detská postieľka, povedal by zástanca tradičnejších výchovných metód. Väčšina tradičných, režimových a autoritatívnych prístupov by si pravdepodobne nevedela výbavičku bez detskej postieľky predstaviť. Je to predsa jasné, dieťa spinká vo svojej postieľke. Kde inde by predsa spinkalo. Často má dieťa postieľku vo svojej vlastnej izbičke, niekedy spinká v jednej miestnosti s rodičmi.

Rodinná posteľ

Kontaktnú či intuitívnu výchovu zastávajúci rodičia často spia so svojimi deťmi v jednej posteli. Často ju ani nenazývajú manželská ale rodinná posteľ a zvyknú ju prispôsobiť potrebám, všetkých členov domácnosti. Nie je nezvyklé, ak v takejto posteli spia s rodičmi aj tri deti. Zastávajú totiž názor, že biologické potreby malého dieťaťa sú nastavené na častý kontakt a blízkosť svojich rodičov a preto veria tomu, že spoločným spaním sa podieľajú na napĺňaní časti tejto potreby. Často sú to rodičia, ktorí svoje deti nosia v šatke či nosiči na tele, matky, ktoré koja podľa potrieb a podobne.

Spojená postieľka s manželskou posteľou

Často využívaným spôsobom a možno akýmsi kompromisom je ešte pripojiť detskú postieľku k manželskej posteli. Tak sú všetci spolu a zároveň má každý svoje miesto

Záverom sa dostávame k tomu, že je to skutočne individuálne. Vždy záleží predovšetkým na tom, aby boli všetci členovia rodiny spokojní.  Či už si postieľku zadovážite alebo nie, nech sa vám tam krásne spí.