Buďte bio a vyskúšajte čosi nové…

Čo dáte svojmu telu, to vám telo vráti. Naša pokožka vstrebáva až 60% zloženia produktov, ktoré na ňu nanášame. Ak volíme produkty plné syntetických látok, aj naša pleť bude čochvíľa viac umelá, než prirodzená. Preto je rozumnejšou voľbou siahnuť po prírodných produktoch, ktoré našej pokožke dávajú to najlepšie z prírody. Všetko, čo používame vplýva aj na naše zdravie. Dbajme preto na kvalitné produkty, ktoré nám neškodia, ale pomáhajú!

Aké máme možnosti?

Nepochybne poznáte éterické oleje. Tie sa postupne, ale isto dostávajú do domácností a stávajú sa ich neoddeliteľnou súčasťou. Najčastejšie ich využívame v spojení s difuzérmi, tie si takisto obľúbilo čoraz viac ľudí. Nielenže vytvárajú dokonalé aromatizované prostredie, ideálne na relax, zároveň však dokážu pomôcť s chronickými alebo akútnymi problémami. Dostupné sú éterické oleje s rôznorodými arómami. Pomarančový éterický olej je jednoznačnou voľbou, ak vás trápia zažívacie problémy, vracanie, pálenie záhy či bolesti hlavy. Ako vôňa patrí k tým sviežejším, takže vám dodá energiu a optimizmus. Éterické oleje z borovice majú zas protizápalové a protiinfekčné účinky. Pomôžu vám v prípade dýchacích problémov, astmy, zahlienených dutín, ale aj vtedy, ak vás trápi zápal močových ciest. Známe sú tiež éterické oleje z levandule, z grapefruitu alebo tea tree olej. 

To, čo vám je možno už menej známe je napríklad tuhý šampón. Známy je tiež ako „soapoo“ a, logicky, ide o spojenie mydla a šampónu. Mydlo obsahuje rastlinné oleje tej najvyššej kvality. Vyberiete si podľa typu svojich vlasov. Dostupný je tuhý šampón pre suché a namáhané vlasy, ale aj na mastné vlasy. Tuhý šampón vám pomôže s lupinami a vypadávaním vlasov. Dostupné sú dokonca tuhé šampóny, ktoré obsahujú už aj kondicionér.

Ekodomácnosť

Aby sme pomáhali nielen svojmu telu, ale aj planéte, máme možnosť používať včelobal. Ide o kombináciu 100% bio bavlny a unikátnej voskovej zmesi. Včelobal prešiel testami RÚVZ a je certifikovaným produktom pre styk s potravinami. Preto je možné využívať ho napríklad aj na balenie desiaty. Nájdete ho vo viacerých prevedeniach, každý si vyberie podľa svojho vkusu. 

Domácnosť rozvoňajú prírodné sviečky vyrábané zo sójového vosku. Ich obal predstavuje kokosová miska. Kombinácia vôní je jedinečná! Keď prírodné sviečky dohoria, kokosová miska vám zostane. Môžete ju teda naďalej používať.

Vyskúšajte čosi nové a pomôžte nielen sebe, ale aj našej planéte a prírode!